Bezpieczne palenie świec w domu 0
Bezpieczne palenie świec w domu

Świece zapachowe to niebanalny element dekoracyjny, który doskonale uzupełni wystrój każdego wnętrza oraz pomoże stworzyć w nim wyjątkowy nastrój, sprzyjający odprężeniu i relaksowi. Bogaty wybór zapachów i form sprawiły, że świece cieszą się niesłabnącą popularnością wśród wielbicieli pachnących dodatków do wnętrz, którzy chętnie kupują je do swoich domów czy biur.

Bezpieczne palenie świec w domu wymaga przestrzegania podstawowych zasad obchodzenia się z otwartym ogniem. Poniżej prezentujemy 3 najważniejsze zasady, dzięki którym korzystanie z uroku świec będzie nie tylko przyjemne, ale też bezstresowe.

1. Wybierz odpowiednie miejsce dla Twojej świecy

Pierwszą zasadą palenia świec w domu jest umieszczenie ich w bezpiecznym miejscu, czyli takim, które:

  • Znajduje się w odpowiedniej odległość od materiałów łatwopalnych lub wrażliwych na wysokie temperatury. Ustawienie zapalonej świecy w bezpośrednim sąsiedztwie firanek, zasłon lub serwetek zwisających z półek powyżej nie jest dobrym pomysłem. Tak samo nie jest nim stawianie świecy na lodówce, która powinna znajdować się możliwie daleko od wszelkich źródeł ciepła.
  • Jest niedostępne dla małych dzieci i zwierząt. Jedne i drugie tylko czekają na moment, w którym będą mogły dobrać się do kolorowego przedmiotu z migoczącym płomyczkiem, żeby sprawdzić, co to jest i czy przypadkiem nie da się tego zjeść :)
  • Znajduje się w bezpiecznej odległości od przejść, drzwi i okien. Czyli miejsc, w których świeczka może być nieumyślnie przesunięta lub strącona.

2. Paląc świecę korzystaj z podkładek lub świeczników

Z wiadomych powodów jest to punkt obowiązkowy w przypadku świec w tradycyjnej formie, gdzie podkładka / świecznik stabilizuje świecę i zabezpiecza meble przed zachlapaniem woskiem.

Należy jednak pamiętać, że korzystając ze świeczek w słoikach, warto również zaopatrzyć się w takie akcesoria. Mimo że świece wiodących producentów są produkowane starannie i z wysokiej jakości materiałów, może zdarzyć się, że szkło pęknie, a gorący wosk się rozleje. Lepiej, żeby rozlał się na podkładkę odporną na wysoką temperaturę, niż na Twoje meble, czy dywan.

3. Nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru

Niby oczywiste, ale czasami zdarza się zapomnieć. Nawet prawidłowo zabezpieczonej i użytkowanej świecy może przydarzyć się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć, dlatego miej ją zawsze „na oku” i nigdy, absolutnie nigdy nie zostawaj zapalonej świecy, gdy wychodzisz z domu!

Przyswojenie i przestrzeganie powyższych, prostych zasad sprawi, że będziesz mógł bezstresowo cieszyć się pięknem i bogatymi aromatami świec zapachowych, a palenie świec w domu stanie się jednym z Twoich ulubionych domowych rytuałów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl