5 zasad palenia świec zapachowych 0
5 zasad palenia świec zapachowych

Spis treści:


Wszyscy kochamy subtelny aromat świec zapachowych oraz wyjątkowy nastrój tworzony przez blask ich płomienia. Aby możliwie długo cieszyć się ich urokiem, warto zadbać o odpowiednie warunki użytkowania. Zatem jak palić świece Yankee Candle oraz podobne produkty zapachowe, aby możliwie długo cieszyć się ich urokiem? Z pewnością warto stosować 5 sprawdzonych zasad, dzięki którym palenie świec woskowych będzie bezproblemowe, a my będziemy dłużej cieszyć się towarzystwem ulubionych aromatów.

1. Zadbaj o bezpieczeństwo

Podczas palenia świec zapachowych przede wszystkim musimy pamiętać o podstawowych zasadach obchodzenia się z otwartym ogniem. Dlatego koniecznie zadbaj o odpowiednie warunki do palenia świecy. O tym jak to zrobić i na jakie czynniki zwrócić uwagę przeczytasz w naszym artykule Bezpieczne palenie świec w domu.

2. Skróć knot świecy

Skracanie knota świecy

Zadbaj, by knot świecy miał długość 3-5mm. Jest to optymalna wartość, przy której płomień jest stabilny, a świeca nie dymi. Zbyt długi knot wywoła kopcenie, a to może odbić się niekorzystnie na stanie firan, zasłon czy ścian.

Nigdy nie przycinaj płonącego knota! Podczas skracania świeca powinna być wygaszona, a powierzchnia wosku zastygła. Pozwala to zminimalizować ryzyko pożarowe oraz ułatwia zachowanie czystości wosku.

3. Pilnuj czasu palenia

Warto pamiętać, że minimalny czas palenia w przypadku średnich i dużych świec zapachowych waha się w przedziale 3-4 godzin. Jest to okres niezbędny do roztopienia się całej powierzchni wosku aż do ścianek, dzięki czemu świeca wypala się równomiernie, uzyskując maksymalną wydajność.

Wygaszenie świecy przed pełnym roztopieniem powierzchni wosku spowoduje powstanie zjawiska tzw. tunelowania, czyli bardziej intensywnego wypalania wosku w środkowym obszarze świecy, w wyniku którego na ściankach pozostanie spora warstwa niewykorzystanego wosku.

Jednak teoria swoje, a życie swoje, więc jeżeli przydarzy się sytuacja, w której konieczne będzie wcześniejsze wygaszenie świecy, dobrym rozwiązaniem będzie obcięcie ostrym nożykiem nieroztopionego wosku zalegającego na ściankach i wrzucenie go do wosku już roztopionego. Dzięki temu powierzchnia wosku zostanie wyrównana, a życie świecy przedłużone.

4. Pozwól świecy odpocząć

Świece zapachowe to kapryśne stworzenia :) Palone zbyt krótko mają tendencję do nierównomiernego wypalania, natomiast zbyt długie palenie może skutkować przesunięciem knota, co w ostateczności doprowadzi do...nierównomiernego wypalania. Dlatego optymalnym czasem palenia jest czas niezbędny do roztopienia całej powierzchni wosku, po którym gasimy świeczkę i dalej cieszmy się jej aromatem unoszącym się w powietrzu.

5. Prawidłowo zgaś świecę

Nie gaś świecy dmuchnięciem! Bardzo często zdarza się, że knot w takim wypadku tli przez kilka minut, jednocześnie wypalając się i uwalniając niemiły zapach. Utrudnia to ponowne zapalenie świecy, o niemiłym zapachu nie wspominając.

Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie skorzystanie ze specjalnego wygaszacza do świec lub po prostu zamknięcie świecy szklanym wieczkiem, a jeżeli takiego nie posiada – położenie na niej szklanego talerzyka, tak aby odciąć dopływ tlenu.

Jak widać, wystarczy pięć prostych kroków, aby palenie świec woskowych nie sprawiało problemów, a świeczki dłużej cieszyły nas swoim towarzystwem. Teraz, skoro już wiesz jak palić świeczki Yankee Candle, wybierz zapach dla siebie i ciesz się nim jeszcze dłużej!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl